Rehau
Siegenia
Ponzio
Poradnik

Zanim kupisz okna

Wybór okna, które spełni nasze oczekiwania, wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji. Zalewani kolorowymi reklamami i kuszącymi ofertami producentów stolarki, często tracimy orientację, na jakie cechy przyszłych okien powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Dlatego Eksperci Akademii Okiennej REHAU przygotowali dla was cykl porad, przybliżających niełatwą niekiedy tematykę okienną – zarówno od strony technicznej, jak i estetycznej.

Życzymy udanego wyboru wyłącznie dobrych okien!

Energooszczędność

Rosnące ceny energii oraz zaostrzające się przepisy skłaniają nas do poszukiwania coraz to nowych rozwiązań w dziedzinie ochrony cieplnej. Niezwykle ważnym elementem budynku, chroniącym przed utratą ciepła, są okna i drzwi zewnętrzne. Ale wybór energooszczędnej stolarki to nie tylko sposób na ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem energii. To także możliwość racjonalnego korzystania z zasobów oraz dostęp do źródła darmowej energii słonecznej.

Komfort

Nowe okna to także nowe oczekiwania użytkowników. Zastosowane w nich nowoczesne materiały mają nam zapewnić większą trwałość stolarki i wygodę jej pielęgnacji. Wysokie parametry techniczne wpłyną nie tylko na komfort cieplny, ale i na podwyższenie bezpieczeństwa oraz ochronę przed hałasem z zewnątrz. Zaś większa funkcjonalność współczesnych okien pozwoli za zaspokojenie wymagań i nowych potrzeb mieszkańców.

Okna z systemów REHAU charakteryzują się niezwykle gładką powierzchnią zewnętrzną profili, wykonaną w technologii HDF (High Definition Finishing). Jej tajemnica kryje się w specjalnej recepturze i ulepszonej metodzie produkcji, opracowanej przez naszych inżynierów. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia usuwa się szybko i komfortowo przy pomocy domowych środków myjących. I masz więcej czasu na własne przyjemności.

Cisza

Samochody na ulicy, sąsiad z kosiarką, uciążliwa muzyka – każdego dnia otoczeni jesteśmy głośnymi dźwiękami. W dłuższej perspektywie hałas nie tylko męczy, ale może także zagrażać zdrowiu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz na spokojnym osiedlu czy przy ruchliwej ulicy, okna z systemów REHAU zapewnią Ci komfort wypoczynku i optymalną ochronę akustyczną. W zależności od wyposażenia okna uzyskasz różny stopień ochrony przed hałasem. Zrelaksuj się, okna REHAU przywrócą ciszę, której potrzebujesz aby odpocząć.

Inspiracje

Rola okien we współczesnym budownictwie przestała się sprowadzać do konieczności zabezpieczenia otworu dostarczającego światło do pomieszczeń. Nowoczesne okna i drzwi kształtują styl domu oraz klimat jego wnętrz, pozwalają na ich ciekawe aranżacje i dają impuls architektom oraz inwestorom do odkrywania zupełnie nowych kierunków architektonicznych. Już dziś daj się zainspirować i puść wodze fantazji...

Dowolność kształtu
Zaprojektuj swoje nowe okna zgodnie ze swym gustem. Niech będą okrągłe, trójkątne czy kwadratowe, z jednym lub wieloma skrzydłami. Otwórz przed sobą nowe możliwości architektoniczne, kształtując elewację budynku i nadając jej indywidualny charakter. Bo Twój dom jest najpiękniejszy.